1. Testiranje na HIV i promene u usnoj duplji

    Pitanje broj: #35384

    Nakon jednog rizičnog kontakta uradio sam test na HIV posle 6 nedelja i bio je negativan. Test ću ponoviti za 3 meseca. Međutim, pre ovog testa (nakon otprilike 4 ili 5 nedelja od kontakta) pojavio se konstantni bol u grlu kao i bol pri gutanju. Takođe se pojavljuju afte u ustima kao i na jeziku (tj. ne na sredini jezika već na ivicama,sa strane). Pojavi se jedna afta koja traje 2-3 dana, čim ona nestane pojavi se druga. Ovo traje već 10-15 dana. Moje pitanje je: pošto je lista polno prenosivih bolesti verovatno prilično duga, da li mi ipak možete reći da li postoje neke najčešće na koje bih još trebalo da se testiram?

    Odgovoreno: 03. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Savetujem Vam da odete kod specijaliste za bolesti usta koji će uzeti bris direktno sa promene koju opisujete i izvršiti pregled. Ukoliko ste u Beogradu, klinika za bolesti usta Stomatološkog fakulteta u ulici dr Subotića br 4. To je jedini način da sa sigurnošću saznate o čemu se radi i da dobijete tačnu terapiju. Naglasite doktoru da ste imali rizični kontakt, neophodno je da ima sve informacije da bi postavio ispravnu dijagnozu.
      Dr Aleksandra Skundrić.