1. Bradavice na jeziku

    Pitanje broj: #44020

    Na korenu jezika imam nešto nalik na bradavice, ne bole me. Zanima me šta to može biti, plašim se da nisu kondilomi i da li će to vremenom nestati?

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Kondilomi su dosta retki u usnoj duplji, ali njihovo prisustvo tj. prisustvo HPV virusa je moguće. Verovatnije je ipak da su druge promene kao što su promene na jezičnim papilama, bakterije, gljivice i slično. Ne postoji način da ovo saznate osim da se uradi bris jezika, što je bezbolna, jeftina i relativno jednostavna metoda koju radi većina privatnih i državnih biohemijskih laboratorija. Konsultujte stomatologa ili dermatovenerologa.
      Pozdrav.