Postovani, vec sam pisala na slicnu temu. Izvinjavam se sto dosadjujem. Vec mesec dana imam bockanje, trnce po telu, ali trenutno osecam i hronican umor i kao tezinu u rukama i nogama i napregnutost u misicima, nekad kao da me i zasrvbe, jako je cudan osecaj. Bockanje nema pravila, svuda je po telu od glave do pete, tokom celog dana. Prethodno sam bila pod stresom i imala bakterijsku urinarnu infekciju i pila jako puno antibiotika zbog cega sam dobila i kandidu u crevima. Radila sam magnet glave i vrata koji je uredan. Neurolog kaze imam funckionalni neuroloski poremecaj usled stresa, pila antidepresiv i nesto za nerve. Nista pomoglo nije. Potom radila analize kod imuologa, sva antitela su negativna. Reumatidni faktor ok. Vitamin B i D ok. Stitna ok iako imam Hasimoto. Krvna slika ok, urinokultura negativna, jedino u urinu dosta epitelnih celija i leukocita. Alergo testovi uredni kao i intolerancija na gluten. Ne osecam se zdravo iako sam smirena i nisam vise u fazi anksioznosti. Da li imate neko misljenje, savet? Doktorica opste prakse hoce dalje da me salje kod reumatologa, kaze sumnja na fibromialgiju. Da li moze biti neko drugo oboljenje misica koje je ozbiljnije pa treba da se radi mozda elektromiografija? Molim za savet i misljenje, jer simptomi ne prolaze, iako idem i kod psihoterapeuta i prosto mi je neverovatno da je samo do psihe.

    Odgovoreno: 18. 07. 2024.
    • Poštovana,

      Vaše tegobe iako su izražene na način na koji opisujete nisu dovoljno specifične. Čini se da ste ispitali dosta diferencijalno-dijagnostičkih mogućnosti kod neurologa i imunologa. Dijagnoza fibromijalgije se postavlja nakon što se isključe ostale mogućnosti, Na redovnim kontrolama Vaše stanje će biti procenjeno, kao i tačnost dijagnoze.

      Srdačno