Poštovanje. Imam RA već 2 godine. Pijem redovno lekove, odlazim na kontrole, ali mi je sad na domalom prstu na ruci otekao zglob i to podosta, ne mogu da savijem prst. Kontam da je i to od RA ali hoće nekako da poplavi zglob kad nešto duže radim, desna ruka je u pitanju. Mogu li neke kreme da koristim, npr Kurkumu, čisto da me manje boli. Hvala.

    Odgovoreno: 23. 06. 2024.
    • Postovana,

      Potrebno je da se uradi reumatoloski pregled sa ultrazvucnim pregledom saka kako bi se utvrdilo o cemu se radi. Postoji mogucnost da pojedini zglobovi budu zahvaceni zapaljenjem uprkos tome sto ostali dobro reaguju na datu terapiju. Sa druge strane, ukoliko ste desnoruki onda moze da postoji reakcija na opterecenje npr nekim manuelnim poslom. Korist od uradjenog ultrazvucnog pregleda bi bila i u mogucnosti da se primeni lokalna terapija u zavisnosti od utvrdjenog problema u konkretnom slucaju.

      Srdacan pozdrav