Poštovanje. Imam pitanje kako je pravilno doziranje kalcijuma i d vit. kod osteoporoze. Inače tri lekara su mi dali različita mišljenja.Radi se o osteoporozi kičme, T score -2,8.Z score-1,9. I da li treba praviti pauzu sa kalcijumom. Hvala.

    Odgovoreno: 20. 06. 2024.
    • Poštovana,

      Doziranje kalcijuma i vitamina D se vrši u skladu sa preporukama o dnevnom unosu koje se stave u kontekst Vašeg aktuelnog nivoa vitamina D i Vaših ostalih bolesti ukoliko ih imate (kardiovaskularne, digestivne, itd.).

      Srdačan pozdrav