Poštovani moj sin zivi u Svedsku ima vec15 goding SLE na mozak Ove uzima metotrosakt 15 mg nedeljno plaguenil 200 mg kakva terapia bi bila kod nas?spozdravom Petkovic Branislav

    Odgovoreno: 17. 06. 2024.
    • Poštovani,

      Pitanje koje ste postavili je dosta složeno. Ukoliko Vaš sin ima zahvaćen centralni nervni sistem u sklopu sistemskog eritemskog lupusa, onda na terapijski izbor utiče faza u kojoj se bolest nalazi. Kada je bolest u intenzivnoj fazi koristi se jedna vrsta lekova, a kada je bolest u manje izraženoj fazi drugačija terapija. Za ovako tešku manifestaciju sistemskog eritemskog lupusa potreban je uvid u dosadašnju medicinsku dokumentaciju kako bi ste dobili precizniji odgovor.

      Srdačan pozdrav

Komentari na pitanje: #227620

    • Poštovani, već 6 meseci sada je sve normalno ali lekar se plaši da smanjuje terapiju zato mene interesuje francuski kinoid, da li bi mu pomoglo? Šta vi mislite? Puno pozdrava.