Postovani, pre nekoliko godina pronadjena mi je aritmija, imam 27 godina, muskarac sam. Radi se o preveremenim otkucajima srca, tzv. Ekstrasistolama. Holter je pokazao oko 12000 prevremenih otkucaja nekada nakog dva normalnog a nekada nakon tri normalna otkucaja srca. Interesantno je to sto posmatrajuci vidim da srce pre vremena otkuca i onda napravi pauzu u onolikom razmaku koliko bi bio ritmican sledeci otkucaj i onda nastavi normalno. Antiaritmici propafen i kratko vreme amiodaron nisu pomogli, magnezijum i coq10 isto nisu pomogli. Betablokatore ne zelim da pijem jer koliko vidim to ne resava uzrok vec samo simptome, a srce mi ne kuca ubrzano i nemaem visok pritisak. Postao sam vrlo frustriran jer niko ne moze da mi da tacan razlog zasto se ovako srce ponasa? Nesto remeti rad srca i tera sinusni cvor i av cvor da otkuca pre vremena i onda nastavi normalno? Citajuci sam nisam nasao na resenje ovog problema ali jos uvek tragam. Pominje se balans elektrolita, koji je dobar test i sta treba da uradim od elektrolita? Sta to nadrazuje nervni sistem ili hormone da ometaju otkucaj srca?? Da li je moguce da hrana remeti rad srca?
Poštovani, Postoji više uzroka artimije (niste napisali da li su pretkomorske ili komorske) , počevši od benignih tipa poremećaja elektrolita, hijatus hernije, stresa, preteranog unosa kofeina i nikotina, virusnih infekcija pa do ozbiljnih poremećaja srčanog mišića. Često ne možemo da otkrijemo pravi uzrok pa preporučimo simptomastku terapiju vodeći računa o godinama uslovima života i navikama, opštim zdravstvenim stanjem i stanjem kardiovaskularnog sistema. Detaljno kardiološko ispitivanje može da pomogne u otkrivanju etiologije pa je najbolje da se o tome dogovite sa vašim kardiologom.
dr milan mijailović Pozdrav
Pitanje broj: #143504
Postoji više uzroka artimije (niste napisali da li su pretkomorske ili komorske) , počevši od benignih tipa poremećaja elektrolita, hijatus hernije, stresa, preteranog unosa kofeina i nikotina, virusnih infekcija pa do ozbiljnih poremećaja srčanog mišića. Često ne možemo da otkrijemo pravi uzrok pa preporučimo simptomastku terapiju vodeći računa o godinama uslovima života i navikama, opštim zdravstvenim stanjem i stanjem kardiovaskularnog sistema. Detaljno kardiološko ispitivanje može da pomogne u otkrivanju etiologije pa je najbolje da se o tome dogovite sa vašim kardiologom.
dr milan mijailović
Pozdrav
Pregledajte odgovore po oblastima