1. Kako se leči anoreksija?

    Pitanje broj: #629

    Kako se leči anoreksija, kome se mogu obratiti ukoliko bolujem od anoreksije?

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.
    • Poštovani,

      Za lečenje anoreksije je uglavnom odgovoran tim stručnjaka. Prvenstveno je to zadatak psihijatra i nutricioniste ali ako je bolest praćena telesnim komplikacijama, što se veoma često dešava, potrebno je obratiti se i internisti, ginekologu itd. U pojedinim većim medicinskim centrima u Srbiji, postoje specijalna psihijatrijska ili internistička odeljenja (uglavnom se bave psihosomatikom) gde se anoreksija tretira u dispanzerskim i hospitalnim (bolničkim) uslovima. U svim ostalnim medicinskim ustanovama, tim problemom se bave opšti psihijatri u okviru svoje svakodnevne prakse.