Šta je Employee assistance program (EAP)?
EAP je skraćenica za Employee assistance program, odnosno program pomoći zaposlenima. To je interventni program, osmišljen kako bi pomogao zaposlenima u rešavanju ličnih problema i problema na radnom mestu, koji mogu negativno uticati na učinak zaposlenih. EAP program pomoći je besplatan za zaposlene, a usluge se pružaju putem telefona, Skype ili Viberom.
Tokom kriznih situacija usled prirodne katastrofe, katastrofe izazvane ljudskim faktorom, pandemija virusa ili druga pretnja, zaposlen se teško mogu usredsrediti na posao i mogu doživeti negativan uticaj na profesionalni i lični život, sa simptomima kao što su anksioznost, briga, panika, bes, poremećaji raspoloženja, osećaj bespomoćnosti, socijalna izolacija, nedostatak koncentracije, problemi sa spavanjem i sl.
Kome je namenjen EAP?
EAP pomaže kod ličnih i profesionalnih izazova na radnom mestu.
Kod problema povezanih sa poslom, EAP je anmenjenu sledećim situacijama:
- Odnosi sa zaposlenima
- Radni učinak
- Konflikt menadžment
- Menadžement besa
- Menadžement promena
- Stres menadžement
- Problemi sa zdravljem
- Karijerno savetovanje
- Krizni menadžment
Kod ličnih problema:
- Zdravstveni problemi
- Tugovanje i gubitak
- Stres, briga, panika
- Pad raspoloženja
- Prilagođavanje na nove okolnosti
- Nisko samo-vrednovanje
- Nisko samopouzdanje
- Problemi zavisnosti
Ko mogu da budu EAP Konsultanti?
EAP konsultant treba da ima preko 10 godina iskustva licenciranog psihoterapeuta u oblasti EAP-a što mu omogućava da pruži najbolju podršku poslovnim aktivnostima. Konsultanti treba da imaju iskustva u poslovnom, korporativnom okruženju i razumeju poslovno okruženje.
''U proteklih 8 godina koliko postojimo, započeli smo i završili preko 10,000 sati ličnog i poslovnog razvoja kroz različite EAP programe.'', kaže naša sagovornica, psiholog Irena Werner.
Svaki EAP je prilagođen poslovanju konkretne kompanije i potrebama zaposlenih, njihovom uzrastu. Svaki EAP prati plan promocije ka zaposlenima, i sistem izveštavanja. Obavezan je da čuva informacije kao strogo poverljive.
Šta uključije EAP metodologija?
EAP metodologija uključuje 24/7 SOS podršku – podršku od strane EAP konsultanata putem telefona, tzv. kratka forma pomoći i online podrška - 50 minuta podrška od strane EAP konsultanata putem telefona, Skype/Viber-a ili drugog komunikacionog kanala.
Uključeno je i izveštavanje koje uključuje kvantitativan i kvalitativni izveštaj o pozivima.
Broj komentara: 0
Vaš komentar nam je veoma dragocen, molimo upišite ga ovde