Dobro vece Moj unuk ima 18meseci jos uvek ne hoda ali uspeva sam da se popne na krevet ali kada se podrzi ne zeli da spusti nogice na podu kao da jos nije spreman I jos nije poceo da izgovara nijedno ime ali primecuje se da mrmlja po malo ili slicno pa me zanima da li ima sanse da nas mali boluje od Autizma ili se radi samo o sporom zazrevanju male dace. Unapred hvala I sa nestrpljenjenem cekam vas odgovor Nj

    Odgovoreno: 02. 06. 2024.
    • Poštovana,

      Dijagnoza autizma se ne postavlja ni online ni na uzrastu od 18 meseci.

      Hodanje se ne podstiče vodanjem za ruke. Potrebno je da se javite fizijatru i da se dete, ako je potrebno, uključi u stimulativni rad sa fizioterapeutom.

      U razvoju govora je prisutno kašnjenje i potrebno je da se javite logopedu da biste započeli stimulativni rad sa njim.

      Ne gubite vreme