Dobar dan Zanima me sta ovo znaci? U desnom lobhsu vidi se nodus promera 8mm izoehogene transparenvije sa anehogenim heloom. Pored njega manja cisticna formacija.

    Odgovoreno: 17. 12. 2020.
    • Postovana,

      Nedostaje TI RADS klasifikacija u Vasem nalazu, kao zaključak; nedostaje kvalitetniji opis nodusa u desnom lobusu, npr. ograničenost, da li ima kalcifikacija, da li je kružni ili ovalni...?!Po ovome što piše, nodus u lobusu desno je najpre po TI RADS klasifikaciji, ukoliko je oštro ograničen, horizontalan, izoehogen, bez klasifikacija, minimalno suspektan, TR3, i kao takav se prati. Sledeća kontrola je za godinu dana, i to, pod uslovom da je ovako kao što sam napisala.

      Srdačan pozdrav

Komentari na pitanje: #175835

    • Dragana Vojinovic 18. 12. 2020.

      Pise u desnom reznju izrazen nodus velicine koatice trenje, pokretljiv. U desnom lobusu vidi se nodus promera 8mm izoehogene transparencije sa anehogenim heloom. Pored njega manja cisticna formacija.