Postovanje,ne znam da li je pitanje za ovu grupu ali eto. Nedavno mi je drug oboleo od misje groznice bio je na nekom kampovanju,jedva izlecen. Ja sam evo pre 4 sata preneo neku staru masinu sa placa u stani otvarao je i ispao je misji izmet koji sam ja pokupio rukom i bacio.i onda su svi skocili na mene sto sam to pipao,taj izmet je star oko 2 godine jer je masina tada bila napolju i posle toga je uneta u prizemlje gde nema miseva.Naravno odmah sam oprao ruke i isprskao asepsolom.Da li postojimogucnost zaraze?I koji su simptomi... hvala unapred....

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Poštovani,

      Trebalo bi da se javite epidemiološkoj službi i infektivnom odeljenju, gde će Vam obaviti specifične analize na osnovu kojih se utvrđuje da li postoji oboljenje.

      Više o ovoj bolesti pročitajte na sajtu Stetoskopa, članak Mišja groznica