Poštovani,
    koliko sekundi je potrebno prati ruke pre jela i posle upotrebe toaleta da bi nestali mikroorganizmi sa ruku i kakvom vodom prati ruke, toplom, hladnom ili mlakom.
    Hvala puno i sve najbolje

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Poštovana,
      Pre pranja ruku, skinite sav nakit i ruke perite u lavabou predviđenim za to.
      Ne perite ruke u sudoperama za pripremu hrane, pranje opreme i servisiranje.
      •     namočite ruke pod mlazom (po mogućnosti tople) vode
      •     nasapunjajte ruke
      •     dobro istrljajte dlan, nadlanice i područja između prstiju i ispod nokata
      •     činite to 20 do 30 sekundi
      •     isperite ruke pod mlazom vode
      •     osušite ruke peškirom (papirnatim ili pamučnim)
      •     nakon pranja ruke namažite losionom ili kremom, što će vašoj koži vratiti zaštitni sloj koji se uklanja čestim pranjem

      Srdačno