Poštovani,
    Hvala vam na brzom odgovoru. To što ste rekli, znači da je jedini izvor zaraze već zaražena osoba, i da nema druge mogućnosti zaraze osim samog seksualnog odnosa s tom zaraženom osobom (ne uključujuci prenos preko igle i s majke na dete)?!
    Hvala

    Odgovoreno: 05. 06. 2009.
    • Poštovani Siniša,
      Da bi došlo do infekcije, odnosno bolesti, mora da postoji izvor infekcijePutevi prenosa su razni, putem nezaštićenog seksualnog odnosa, transnsplacentarno( sa majke na dete u trudnoći), u toku porođaja, dojenjem, putem inficirane igle i slično.
      Srdačno