Poštovani,
    Putujem u Crnu Goru. Kako da se zaštitim od rota noro virusa? Kako se prenose i od čega dobijaju? Koliko su opasni?
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 09. 2008.
    • Poštovana,
      Ovi virusi su uzročnici oboljenja koje se manifestuju digestivnim tegobama: muka, povraćanje, proliv, bolovi u želudcu, temperatura. Prenose se prljavim rukama, preko zagađene hrane i vode. Preporučujem Vam redovno pranje ruku, konzumiranje flaširane vode za piće, kao i hrane u proverenim radnjama.
      Srdačno