Pre mesec i po dana sam imala virusnu pneumoniju pa me zanima da li spadam u rizicnu grupu za dobijanje tezeg oblika virusa h1n1? Inace sam pusac i da li treba da pijem nesto radi prevencije? Hvala unapred

    Odgovoreno: 06. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ne spadata u rizičnu grupu, ako ste nedvno imali virusnu pneumoniju, ali pušenje jeste rizik za teži oblik gripa. Pprevntvno uzimanje lekova se ne preporučuje, ali bi trebalo ad se vakcinišete, a i da tokom prvih nekoliko dana simptoama gripa, ako ga dobijte, započnete antivirusnu tearpiju osetlamivirom.