Postovani doktore, kako se stititi od novog gripa h1n1 u trudnoci i da li je vakcina preporucljiva za trudnice i da li utice na plod (neke anomalije) , moja prijateljica koja zivi u svajcarskoj kaze da tamo nije preporucljivo da se trudnice i mala deca vakcinisu? Hvala

    Odgovoreno: 06. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Trudnice su u riziku da dobiju teži oblik gripa i zato je potrebno da uzimaju antivirusnu terapiju (osetlamivir) sa prvim simptomima gripa. Vakcinaciaj trudnica se još razmatra i nije još preporučena.