Poštovani, zabavljam se sa devojkom koja ima koksaki virus, i sada je na bolovanju 3 meseca. Interesuje nas kada možemo bezbedno da nastavimo sa seksualnim životom, tj. Koliko vremenski je obolela osoba izvor zaraze. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 06. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Virus se prenosi prljavim rukama, fekalno-oralno, tako da nema mnogo veze sa seksom. Coxackie virusna infekciaj je akutna, kratko traje i spontano prolzi, tako d ne razumem zšto j na tromesečnom bolovanju, da li ima miokarditis ili nešto drugo. Kod nas se vrlo često pogrešno tumače rezultati analize antitela na ovaj virus.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #44645

    • Ne razumem odgovor. . .  Ako se prenosi rukama i fekalno-oralno kako onda ne postoji rizik kod seksa? To bi onda znacilo da se osoba moze zaraziti bukvalno rukovanjem sa osobom koja je izasla iz wc-a i nakon toga stavljanjem ruke u usta? Na vikipediji pise da enterovirusi se nalaze i u pljuvacki zarazene osobe. Molim za pojasnjenje.