Primio sam vakcinu vaxigrip proizvođač sanofi pasteur sa sojevima za sezonu 2009/2010. Prvi na spisku sojeva je a/brisbane/59/2007 (h1n1) -like strain. Pitanje da li ovo stiti i od "svinjskog" gripa i sta bi trebalo da pise na toj novoj vakcini, da li npr a mexico 2009 (h1n1) ??? Unapred zahvalan, pozdrav iz igala

    Odgovoreno: 03. 11. 2009.

Komentari na pitanje: #44363

    • Prijatelju, necete stititi nimalo od svinjskog gripa jer to su dva razlicita virusa. I mene je to interesovalo pa sam dosta o tome `proucavao` radi svoje djece. Moze se covjek zaraziti sa obe gripe jer su razlicite vrste virusa i zato je dobro da se vakcinise bar protiv sezonske gripe u nedostatku ove druge vakcine za svinjski grip. Jako je teska situacija ako se covjek zarazi sa obe gripe, vrlo opasna. Ako u roku od 48 sati `skontas` da si obolio od svinjskog gripa i pocne covjek piti ` tamiflu` proci ce sa blagim simptomima kao i kod obicne gripe i skoro da ne postoji sansa da dodje do komplikacije, ali nadam se da nece trebati ni meni ni tebi! Ziv bio!