Pošovani, imam troje dece, od prosle godine ustanovljen mi je poremecaj štitne žlezde-hašimoto. Terapija letrox jedan dan 100, drugi 125 i tako naizmenicno. Pre mesec dana poceli su moji blagi bolovi leve polovine glave (kao da krecu od sinusa pa sve do potiljka) , grla i uha- kao da imaju neku zajednicku tacku pa u isto vreme zaboli. U medjuvremenu je poceo da me boli i vrat kao da je u pitanju misic. Išla sam na uz vrata jer sam mislila da je u pitanju cirkulacija. Na uz, mi je doktorka rekla da je cirkulacija uredu ali je videla u mekim tkivima vrata uz levi lobus štitaste žlezde uvećanu igl jasno ograničena promera 19x9, heterogene strukture. Sa tim nalazom me uputila na biopsiju na vma. Hirurg nije napipao nista i uputio me kod infektologa jer sam u medjuvremenu uradila kompletne lab. Nalaze gde sam imala epstein-barr igg at 164, svi drugi rezultati kks i biohemija su u granicama normale. Infektolog me je uputio ponovo u lab. Da uradim analizu i dobila sam sledeće rezultate: hsv tip 1 igg 232, 91, cmv igg 87, 44, adenovirus igg 134, 62, kreatin kinaza 201. Takodje sam upućena na uz abdomena gde je sve osim blago masne jetre o. B. Dobila sam terapiju aciklovir 200mg. 2 tablete na svakih 4 sata u toku 10 dana. Otisla sam i na biorezonantni skener gde sam dobila rezultate: reaktivne limfne žlezde obostrano oko vrata i veča limfna žlezda sa leve strane submandibularno, znaci hiperuratorije, diskretna vb insuficijencija levo, u krvi tragovi virusa herpesa, adenovirusa, epštajn bar virusa i candidae albicans, artritične promene u oba skočna zgloba, spond. Cerv. C5-c7, spond. L s kičme l4-15, 15-sl. Pomozite mi molim vas, neznam više ništa a evo pijem terapiju 4 dan a ta žlezda i dalje stoji.

    Odgovoreno: 27. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ja ne vidim ni jedan razlog za aciklovir 6x200 mg dnevno (a i takvo doziranje mi je nepoznato) , a uvećanje limfne žljezde je najčešće bezazlene prirode i spontno prolazi posle izvesnog vremena. U suprotnom, ako se pogoršava, idite ponovo kod infektologa i hematologa-
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #43493