Postovani lekari, kao sto vidite imam 16 godina. Imam pitanje u vezi hepatitisa c. Pre oko 2 meseca ja i 6 druga smo pili iz iste flase sa jednom osobom koja boluje od hepatitisa c. Niko od nas nema simptoma ovog virusa. Jedino je jedan drug nesto bolestan ali to nema veze sa ovim virusom. Citao sam o ovom virusu i cuo sam da se ne moze preneti preko pijenja iz iste flase, jedino moze ako je na falasi bila krv zarazene osobe i ja da imam otvorenu ranicu na ustima. Popio sam samo jedan gutljaj iz flase. Trenutno imam bol u grlu i bolove u desnom grudnom kosu i lidjima. Verovatno to nema veze sa ovim virusom posto sam se nesto u posledje vreme po ovom hladnom vremenu malo oblacio. Molio bih da mi kazete da li sam u opasnosti da sam se zarazio ovim virusom? Osoba koja boluje od virusa nije imala posekotine na usni, niti sam ja imao.

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.

Komentari na pitanje: #42844

    • Hvala na odgovoru. Imam jos jedno kratko pitanje: koji su najcesci simptomi akutnog hepatitisa c?