Dobro vece postovani! Imao sam odnos sa djevojkom koji je trajao 5 minuta. Nosio sam kondom i stalno provjeravao da li je na svom mjestu. Medjutim, kada sam izvadio penis napolje, primjetio sam da je pukao na mjestu izmedju vrha i stuba penisa (da se tako izrazim) dakle, vjerovatno sam bio nezasticen, po mojoj procjeni nekih minut, mozda manje. . . Posto sam pomalo i hipohondar, zamolio sam djevojku da nakon 2 dana od ovog odnosa uradi test na hiv u privatnoj klinici koji je ispao negativan i u koji sam se licno uvjerio (u istoj koloni pise negativan, a ispod 0. 37, tako nesto) , a pored postoji kolona- referentna vrijednost 0. 00-0. 09) . Mozete li mi objasniti sta znace ove vrijednosti i koliki je moj rizik bio, odnosno, koja je vjerovatnoca da sam se zarazio, da li imam razloga za brigu. . . ?? Sve pohvale za vas trud i rad i za ovaj korisni servis koji pruzate. Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 30. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Vaš je rizik samo teoretske prirode, napimer ako je partnerka u fazi serokonverzije, dakle ima hiv, ali još nema antitela, što se dešava tokom prvih oko 6 nedelja od infekcije (kod novoinficiranih) . U vašem slučaju to verovatno nije u pitanju, pa moj odgovor nije 100% ste sigurni. Vi se testirajt za dva meseca, kada i devojka ponovo i onda ste mirni i bez kondoma, ako ste monogamni.