Postovani, mom tati, koji ima 61godinu, je nedavno dijagnostikovan hepatitis b (jos uvek nije utvrdjeno da li je akutni ili hronicni) . Bio je u bolnici preko 50dana i kada je izasao na otpusnoj listi su mu napisane 2 "sifre" tj dijagnoze 16. 9 i 18. 1. Napisano je izmedju ostalog da je obavezan da uzima lek zeffix. Kada je otisao kod lekara opste prakse (a posle i kod nacelnice) da prepise lek receno mu je da ovaj lek ne moze dobiti na recept i da ni jedna od gore napomenutih sifara ne odgovara. Ponovo je otisao do bolnice da proveri i receno mu je da je lek zeffix lek koji se koristi za lecenje bolesnika obolelih od hepatitisa b i da bi trebao da ide na recept. Da ne bi prekidao terapiju mi smo mu kupili lek koji je za nase uslove jako skup. Da li je moguce da oboleli od ove bolesti moraju sami da kupuju lekove ili je u pitanju neki nesporazum ili mozda nestrucnost u domu zdravlja? Unapred zahvalna na odgovru!

    Odgovoreno: 28. 09. 2009.

Komentari na pitanje: #40229

    • Neznam da li ces procitati ovaj tekst, ja takodje imam hepatitis b18. 1, hronicni, pre dve godine mi je uradjena biopsija jestre i utvrdjen drugi stepen fibroze jetre, od tad sam na zefiksu koji dobijam na recept jos sam i oslobodjen participacije, zeffiks 100mg jedanput dnevno, cak sam u medjuvremenu godinu dana prima interferon trepiju tri puta nedeljno ali sa zeffikoskom nisam prekidao i sad ga koristim,