Infektivna mononukleoza kod mog sina (9 god) u razredu se jedno dete razbolelo od infektivne mononukleoze. Kakve mere se mogu sad preduzeti (bolest je dijagnostikovana pre nedelju dana) , i sta treba pratiti kod deteta, da bi se (ne daj boze) sto pre odreagovalo? Veoma bih cenila brz odgovor. Srdacan pozdrav, vesna

    Odgovoreno: 28. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Imfekltivna mononukleoza sew prensoi samo bliskim kontaktom, a bolest počinje povišenom temperaturom, otokom žljezda na vreatu i gušoboljom. Nje se ne morate mnogo plašiti, prolazi spontano i bez posledica.