Postovani, ja sam na moru poslednjih dana dobila proliv i to vodeni. Trajalo je i po povratku nekih 10-ak dana. Pila sam probiotic, i posle sam popila 2 tablete loperamida posle tecne stolice. Od tada se smirilo, i odnela sam stolicu na pregled u privatnu laboratoriju. Imam salmonelu. Lekar opste prakse mi je prepisao pentraxil i nista posebno mi nije rekao, eventualno kontrola za 2 nedelje. Popila sam jednu kutiju pentraxila. Ne znam da li je to dovoljno, da li bi trebalo ponovo da kontrolisem stolicu i kada (koliko je potrebno da prodje vremena od terapije antibioticima) i da li moze doci do nekih komplikacija? Ja se sada dobro osecam, a i u periodu dok sam imala proliv nisam imala vece tegobe, samo gadjenje na hranu i retke stolice do 5 puta dnevno. Znam da salmonela moze biti uporna i brinem, ne znam sta mi je za sada najbolje ciniti. . . Unapred zahvalna!!

    Odgovoreno: 21. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ozdravili ste i ne morate ništa da kontrolišete, čak i kada posle bolesti zaostane slmonela kliconoštvo, to nije opasno i vremenom se ona eliminiše spontano- u međuvremenu obične higijenske mere, ka npr. Pranje ruku, sprečava širenje salmonele drugima iz okoline (salmoneloza je bolest prljavih ruku) .