Interesuje me ako sam pre 6 meseci imao genitalni herpes, prosao je posle 4 dana mazanja kremom i antibiotikom, izvadio sam krv ipisalo mi je u dijagnozi genitalni herpes (51% ) . Posle toga mi se vise nikad nije pojavio na genitalijama, niti bilo gde drugde, pa mene interesuje da li ga ja jos uvek imam i koje su sanse da zarazim partnera, i sta da radim ako ga imam. Hvala na vremenu

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Herpes virusi 1 i 2 zauvek ostaju u našem organizmu (u sakralnim ganglijama kod genitalnog, a u gaserovom ganglionu kod labijalnog i povremeno se reaktiviraju- čak i bez pojave kožnih promena, tako da se lako prenose seksualnim putem. Lečenej i prevencija aciklovirom se preporučuje samo kod vrlo čestih recidiva