Slucajno sam otkrio da sam obolio od hepatitisa c tranzsfuziju sam primo pre 30 godina, bio sam dobrovoljni davaoc krvi pre 10 godina da li je moguce otkriti kako sam se zarazio i kada??? Drugo pitanje: da li ja smem da radim svoj posao (inace sam vodoinstalater) i u kojim merama? A kojim fizickim aktivnostima ne smem da se bavim???? Unapred zahvalan slavoljub delic pozz. . .

    Odgovoreno: 25. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Nije moguće otkriti način infekcije sa hcv, a u zavisnosti od težine hroničnog hepatitisa bi se moglo reći da li je potrebno neko lečenje. Normalno rdite svoj posao. Za procenu o potrebi lečenja se javite infektologu.