Poštovani lekari, da li je neko od vas upoznat koje su referentne vrednosti (granične vrednosti) za candida spp. Pronadjenu u fecesu i pronadjenu u grlu. Opšte poznato je da se ne radi samo o prostoj candida albicans, već o jednom mnogo ozbiljnijem problemu gde je čak% smrnosti obolelnih 58% . Hvala na dosada izuzetnim odgovorima, izvinjavam se što dosadjujem, ali ja volim konkretne odgovore. S poštovanjem

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Candida sp. Obuhvata čitv rod kndida, ukljčujući i c. Albicans. Može se kultivisati iz stolic i to nije patološki nalaz, budući da samo kod imunokompromitovanih izaziav bolest. Mož se i u ždrelu naći, bez posledica po zdravlje, kod osob sa očuvanim imunitetom. Dakle, budit spokojni, niste bolesni.