Poštovani,
    Prije 4god radila sam pcr na hbv. Rezultat je bio oko 1000 virusnih kopija. Doktor je rekao da nije potrebna biopsija jetre. Sada kada sam ponovo uradila taj test rezultat je 4188iu/ml. Napomena 1iu/ml=3. 41 kopije/ml. Interesuje me da li je sada portebno uraditi biopsiju jetre, što je prouzrokovalo porast virusnih kopija i da li trebam početi da uzimama neku terapiju? Samo da napomenem da mi je ranije doktor objasnio da u mojoj krvi postoji virus kojeg mašina registruje ali da od tog virusa postoji samo omotač, da on nema jezgro i ne može se razmnožavati niti prenositi na druge ljude.

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ako postoji virusni dnk, onda je jasno da se virus umnožava i da imate hroničnu infekciju. Bolje je uraditi biopsiju jetre i potom odlučiti o terapiji. Obrtite se infektologu-hepatologu