Poštovani,
    Molim da mi odgovorite ukoliko ikako možete na moje pitanje naime 2007. godine sam počela dobijati čudne bolove, prvo je bilo samo grlo i imala sam alergiju na sunce odnosno toplotu (ako se vozim u autu i kroz staklo bi dobivala plikove na predjelu dekoltea) dr. kaže sinusi i dao antibiotik. Međutim ja sam počela dobijati trnjenje ruku i bolove u nogama, desna strana stomaka i ogromnu slabost da sam jedva hodala do kupatila, uz sve to je bila prisutna stalna temper. 37,3. U Decembru je otkrivenu da u stvari imam q groznicu i jedan period sam bila dobro (uključili mi doxiciklin) ali ubrzo po prestanku isto, kada su mi nakon šest mjeseci ponovili elissa testove nalaz na q groznici je bio gori i tada sam pila doxiciclin 3 mjeseca uz citeral dva mjeseca. Međutim nikada nisam vratila prijašnju snagu i sada imam čudne bolove na desnoj strani stomaka (na mr jetre uočen pleuralni izljev ali dr kažu da to nije ništa jer je mali nevidi se rtg-om) , boli me desna noga ispod koljena i mišić - list noge, takođe imam osjećaj da mi je nakada kompletna desna strana veća, a na potiljku - desnom ponekada se pojavi ispupčenje veličine kao pola oraha, trne mi cijela desna strana glave i u potiljku i u predjelu lica iznad vilice i obraza uz bolove desnog oka i iznad oka takođe, uz sve to imam jako- sjevajuće probodanje na lijevoj strani grudnog koša. Molim da mi odgovorite sa strane Vaše specijalnosti a i svaka druga pomoć je dobrodošla - bila sam kod mfh i on mi je dao terapiju tegretol 3x1 tableta koji pijem tek od jučer (bojim se raditi ct ili mr glave jer mi je nedavno svekrva umrla od tumora na mozgu) krvna slika u ovom periodu od dvije godine je stalno savršena - kao za ljekarsko uvjerenje i u vrijeme kada sam bila najbolesnija crp i sedimentacija su bili dobri molim pomozite.
    Unaprijed zahvaljujem.

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.

Komentari na pitanje: #36564

    • Ponekada u bolesti se javljaju i razni drugi sinptomi, povezani su psihom i našom sugestijom. Na primer, ako boli jedan zub mi i mamo osećaj da boli i drugi i treći, pa čak i da sami nismo svesni koji zub boli. Ja sam psiholog i mi to nazivamo izmišljenim bolom. Slažem se sa doktorom, uradite i ostale analize, obratite se psihologu i biće Vam lakše.