Poštovani doktore,
    Molim Vas da mi odgovorite ne sledeće pitnje. Moja mama ima Hepatitis C, prošle godine u ovo vreme je imala <15 a sada ima pcr sur sang edta Hepatitis C quantitatif > 700000 ul/ml positiv. Doktor joj je odredio terapiju svake nedelje po jedna inekcija u vremenskom intervalu od 3 meseca. Inekcija se zove Peg Intron 120 mg i tablete Ribavenire 2x1 za 12 nedelja. Molim Vas da mi detaljnije objasnite prirodu njene bolesti i da li je moguće izlečenje.
    S dužnim poštovanjem g. dr. Jevtović

    Odgovoreno: 22. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Vaša mama ima hronični c hepatitis i lečenje se prevashodno daje radi sprečavanja prelaska bolesti u cirozu jetre. Terapijom peg-interferon+ribavirin se kod oko 50% lečenih može izlečiti c hepatitis, posle 6 meseci ili godinu dana terapije, u zavisnsoti od genotipa virusa-genotip 1 i 4 se leče duže i manje uspešno, a genotipovi 2 i 3 kraće i uspešnije.