Veliki pozdrav, doktore. 7, 8 dana imala sam temperaturu do 37,7 stepeni koja je padala i vracala se,malaksalost, grlo nije bolelo samo suvo i blago crveno sve vreme. Upaljena sluzokoža desni i malo otečeni krajnici (ili limfni čvorovi?) neposredno ispod donje vilice dva dana. Uradjena je krvna slika, crp je bio 20, limfociti niski, neutrofili povecani, propisan antibiotik i nakon par dana temp. je prosla i ostao je samo blagi umor suha usta nekada. EHO stomaka takodje uredan. Saljem vam novi nalaz, lekar kaže sigurno korona nije za brigu. Ipak, brinu me povisene jetrene probe i da nije u pitanju hepatitisi i HIV? (Zbog nenormalnog straha od tih virusa testirana pre nekoliko godina negativno). Da li imam razloga za brigu i dopunske analize?

    Odgovoreno: 26. 07. 2024.
    • bez mikrobioloških analiza uzorka iz gornjih respiratornih puteva se etiologija može samo nagađati. No, brza regresija simptoma uz antibiotik, ujazuje na nešto banalno. svakako ne opasno.Dalja ispitivanja su nepotrebna, dokle god nemate nove simptome