Imam 32god. i dobio sam boginje, strašno se osećam, imam visoku temperaturu, sad mi je treći dan, nema mesto gde mi nisu izašle, boli me stomak, ledja, baš je osećaj jeziv?
    Koliko će ovo da traje i jel ostavlja posledice?
    Hvala.

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • Ov;je boginje (varicela) izlaze u naletima i uz skokove temperature, a potrebno je bar 10 dana da sve pređu u krastice i još neko vreme da otpadnu krastice. Odrasli teže podnose bolest od dece. Uglavnom spontano prolazi bez posldica. Aspirin se ne preporučuje, već paracetamol za temperaturu i bolove