Da li sme da se kupa odnosno da se kvasi dete koje ima ovčje boginje, i kako sprečiti dete od dve godine da se češa odnosno da li postoji nešto efikasnije od krečnog mleka? Koliko traju i da li su sve vreme praćene temperaturom?
    Unapred zahvalan brižni otac!!!

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • kupanje je poželjeno, bez prekomernog trljanja, da bi se izbeglo guljenje krusti. Krećno mleko nie potrebno, a tuširanje je sigurnija prevncija svraba Temperatura je povišena dok izbija ospa i kod nekih komplikacija