Dragi doktore,
    zanima me u vezi hepatitisa B. Živim u Parizu, pronašli mi u trudnoći. Suprug je uradio test, negativan je, lekar mi je rekao da još miruje.
    Da li je opasno za dalje, ne radim nikakve kontrole. Da li je ova bolest opasna, kako se dobija?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 03. 12. 2008.
    • Hepatitis B se može preneti na bebu tokom porođaja i zato se peporučuje carski rez i bebi na rođenju vakcina i hiperimuni globulin. Kasnije bi Vama trebalo uraditi dodatne analize u smislu aktivnosti hepatitisa i možda biopsiju jere i dati terapiju.