Poštovani doktore,
    imam 32 godine, ne pijem, ne pušim, normalno se hranim. Već 7 godina imam problem sa povećanim vrednostima jetrenih enzima, gama GT je poslednji put bio 170 i to je maksimalna izmerena vrednost, a inače tokom godina varira od 70-130-90... Sve ostale povišene vrednosti (bilirubin , transaminaze, alkalna fosfataza) su u granicama normale ili blago iznad referentnih vrednosti. Markeri na hep C i B su negativni, ali sve ove godine imam dosta IgG antitela na CMV i Ebstain Bar. Ultra zvuk je uredan. Više puta sam išla na kompletna ispitivanja kod hepatologa, gde su sumnjali i na autoimune bolesti, sva autoantitela su negativna, i nikada nisam dobila objašnjenje za svoje stanje, već mi je doktor poslednji put prepisao reliv forte i vitamin C i E, od kojih su mi posle mesec dana rezultati bili bolji. Medjutim, ostala sam u drugom stanju, a ne bih prekidala trudnoću.
    Da li bih mogla da nastavim da pijem Reliv forte i da li bi trudnoća mogla prouzrokovati posledice po jetru i zdravlje i obrnuto? Subjektivnih tegoba nemam.