Mom detetu su pre tri dana konstatovane ovčije boginje. Dete ima 2,5 god. Imao je sve simptome koji odlikuju boginje (blago povišenu temperaturu, žalio se na bol u ustima, svrab, gubitak apetita..). Nakon tri dana on ima samo 7-8 boginja po telu.
    Da li je to normalno, jer sam očekivala da će ih biti posvuda? Usput je i prehladjen (produktivni kašalj i curenje nosa - gusta, žuta slina). Da li možda to utiče na sporije izbijanje? Rečeno nam je da nije preporučljivo da izlazi napolje. Da li to znači da ne smemo otići kod našeg pedijatra na još jedan pregled?
    Unapred se zahvaljujem na odgovoru.