1. Pesak u bubregu

    Pitanje broj: #150085

    Poštovani, prošli mesec sam imala krv u urinu, peckanje i bol i često mokrenje. Otišla sam kod urologa i uradjen mi je ultrazvuk bešike i bubrega, u oba imam kamen od 7mm a u drugom od 4mm. Dobila sam antibiotike 10 dana ciprocinal. Sada imam jako zamućen urin od bele boje do par puta boje tamnog kao čaj. Tako je već 8 dana a sada me jako boli i karlica skroz nisko. Pri mokrenju osećam jak bol. Uradila sam urinokulturu i nemam bakterije ni gljivice. Molim vas da mi date savet kako da rešim ovaj problem jer mi izaziva bol i nervozu. Jelena Bjelos

    Odgovoreno: 24. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Ako je nalaz za urinokulturu dat tek nekoliko dana po završetku antibiotske terapije, nema potrebe da ponavljate nalaz, u suprotnom ponovite. Poželjno je uraditi cistoskopski pregled. Ginekološki status takođe.