Poštovanje. Imam bol u predelu kolena skoro 3 meseca. Snimao sam rtg i dijagnostikovana Chondromalathia patellae I.sin. Imao sam terapiju 5 punih nedelja. (EF KJ, Tens, DD +/- (CP+LP)), kao i kinezi terapiju. Bol je sve vreme isti kao pre nego što sam i započeo terapiju. Da napomenem da sam bol osetio na poslu prilikom podizanja veće težine. Bol je najizraženiji prilikom pokušaja čučnja, mada u poslednjih mesec dana bol osetim i u stanju mirovanja. Prilikom šetanja, bol osetim nakon 20min. Uradio sam magnetnu pre par dana. Izveštaj: Vidi se manji intraartikularni izliv u suprapatelarnom, centralnom i posteriornom recesusu. Unutar posteriorne zglobne kapsule se vidi manja septirana cista, dijametra oko 8mm. Zanima me Vaše mišljenje šta mi sleduje, pošto idem kod ortopeda. Hvala na odgovoru unapred.

    Odgovoreno: 22. 05. 2023.
    • Razmekšanje hrskavice čašice kolena je dosta čest problem, simptomi su oni koje ste naveli,često se javlja i bol nakon dužeg sedenja ili kad se ustane, teško je dok se ne ''zagreje'' koleno. U zavisnosti od stepena oštećenja ( što ne vidim iz vašeg opisa MRI), lečenje se može nastaviti hijaluronskim preparatima ili autolognom kondicioniranom krvnom plazmom-Orthokin (o ovoj vrsti lečenja možete detaljnije pročitati na sajtu: www.ortoped.rs)