Poštovanje.

    Radila sam magnet SI zgloba i male karlice. U nalazu mi je konstatovano sledeće: "desno u ilijačnom mišiću cista prostih karakteristika dijametra 35x14mm", kao i "Na ventralnom aspektu rubova obije sakroilijačne kosti skoro pravilna subhondralna skleroza, što ima za posljedicu umjereno zatvaranje ventralnog aspekta. Dok je dorzalni zglob umjereno širi, blago izvijugan. Zaključak - umjereni, skoro simetrični degenrativni sakroilitis".

    Molila bih za kratko mišljenje za nalaz. Da li cistu treba detaljnije ispitivati?

    Napomenula bih da zbog primarnog problema (primarna amenoreja - hipogonadotropni hipogonadizam) imam ustanovljenu osteoporozu. I da mi se na donjem dijelu kičme često javlja otok koji me boli.

    Hvala puno unaprijed,

    Srdačan pozdrav. Dijana

    Odgovoreno: 18. 05. 2023.
    • Poštovana,

      prema nalazu radi se o okoštavanju, hroničnoj upali zgloba kičme sa karlicom. Cista prema opisu ne bi trebalo da pravi problem. Lečenje se sastoji u fizikalni terapija, hiropraksi ili davanju blokada u sakroilijačni zglob.