Poštovani,

    Da li se kod skolioze mogu osetiti bolovi u lubalnom delu sa leve strane i iza levog kolena, a blago je spušteno desno rame?

    Hvala unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 18. 05. 2023.
    • Poštovana,

      narušena postura tela (iskrivljenost, spušteno rame, asimetrične slabine) kao bolovi koji se javljaju u donjem delu leđa i nogama su prateći simptomi skolioze. Trebalo bi da uradite rtg snimak cele kičme, tzv. vertebrogram, da se izmere uglovi krivina i potom odluči o adekvatnom načinu lečenja.

Komentari na pitanje: #211823