Zdravo, treniram fudbal , nakon utakmice sam uocio da mi se sa spoljne strane desnog zgloba pojavio otok (bez hematoma), nisam dobio udsrac na utakmici da bi mi se to desilo, osecam malu bol (zatezanje) kad pomeram stopalo na unutra, zanima me da li znate od cega je to i kako smanjiti otok i izleciti to?, hvala

    Odgovoreno: 04. 05. 2023.
    • Ovakav nalaz se obično viđa kod uganuća skočnog zgloba i pucanja prednje-spoljašnjeg ligamenta -ATFL. Leči se fizikalni procedurama (TECAR, kineziterapija, elektroterapije), potrebno je nositi elastični steznik tokom tri nedelje. Od lekova uzimati Flogedir forte prašak 1x1, stavljati burove obloge i hladiti prva tri dana, nešto potiv bolova, ne trnirati dok otok ne splasne. Ako je bilo ranijih povreda, potrebno je uraditi RTG i MRI skočnog zgloba.