Dobar dan.Htela je moja mama da Vas zamoli da pogledate nalaz od sestre.Išla je danas kod fizijatra u Pančevu na sistemacki zbog skole i dobila je savet da ide da vežbe,da nosi pojas i da ide na plivanje. E sad pita mama da li da uzme odmah pojas ili da ceka da vidi kako ce vežbe da odrade posao?Inače ja sam operisala skoliozu kičme pre 3,5 godine sa 16,5 godina sada imam 20,5godina.

    Odgovoreno: 28. 04. 2023.
    • Potrebno je da se najpre uradi RTG snimanje celog kičmenog stuba, tzv. vertebrogram sa merenjem uglova krivina kičme ako postoji deformitet, da bi se videlo da li je i za koje vežbe, ili je potrebno nošenje korektivnih midera.