Pre tri nedelje me je zabolela peta....mislio sam da je od tvrdje cipele....10 dana su mi lečili nogu kao upalu pete...međutim bol je sve veća, uradio sam mr i na snimku se videlo naprsnuce pete...kako to da je peta pukla a nisaam povredio ili nešto drugo uradio sa stopalom??

    Odgovoreno: 24. 04. 2023.
    • MRI nije adekvatna metoda za prpcenu preloma kosti. Obično je bol u peti vezan za upalu tabanske veze na peti, tzv. plantarni fascitis. Nakon pregleda, člečenje je elektroterapijom ili davanjem ''blokada'' na mesto pripoja na petnoj kosti.