Poštovani, pre nekih 6 meseci imao sa povredu stopala odnosno frakturu V met. kosti. Nosio sam gipsanu longetu mesec dana, skinuli mi i to je bilo to. Krenuo sa fizikalnom terapijom i stanje je napredovalo. Međutim, zadnjih 4 meseci, možda i malo duže, imam bol u zglobu, skočnom zglobu. Ja kada sam bio pao, kada sam povredio stopalo, izvrnuo sam i sam zglob. Na snimku se ne vidi da je zglob povređen. Pre nekih mesec dana sam bio kod ortopeda na kontroli i rekao mi je da su se "nabile" hrskavice, tetive i svašta nešto u tu tačku zgloba jer sam nepravilno hodao i da sam napravio opterećenje, tako mi je objasnio. E sad rekao mi je da pijem Etodin fort i da će mi od njega proći ta upala koju imam jer on to smatra upalom. Meni neki moj instikt govori da bi valjalo čuti i mišljenje drugog lekara. Nešto me je strah tog leka, video sam neke razne nuspojave koje ima i plašim se a s druge strane boli me jako zglob... Imate li Vi neki savet molim Vas.

    Odgovoreno: 24. 04. 2023.
    • Milsim da bi trebalo da uradite MRI pregled skočnog zgloba, zbog moguće povrede ligamenata, tetiva ili zglobne hrskavice, da bi se donela odluka o daljem lečenju. Etodin fort je jako dobar analgetik, kratkotrajno uzimanje (nedelju-dve) neće dovesti do nekih ozbiljnih nuspojava. Steznik za skočni zglob je dobra opcija.