Sta znaci ova dijagnoza idistorsio art T/C lat sin? O cemu se ovdje radi (evo slike). Da li treba ovaj zglob korigovati

    Odgovoreno: 10. 04. 2023.
    • Poštovani,

      dijagnoza znači : uganuće skočnog zgloba.

      RTG snimak je dobar, ne znam da li imate projekciju sa strane. Po ovome ne treba dodatna korekcija.

      Savetujem pacijentima da nose elastični steznik tri nedelje nakon povrede, prva dva-tri dana lediranje zgloba i podizanje na dva jastuka da se povuče otok.

      Potrebno je uraditi klinički pregled da se isključe eventualne povrede ligamenata skočnog zgloba.