Poštovani, Imam problem sa bolom U desnoj nozi koji je jako čudan I tesko mi je da opisem. Ovako krece od desne prepone koja me nekad ukoci kao da neko zabode noz I to je trajalo minut dva I prođe. To je trajalo dugo godina. Zadnjih 6-7 mj osjecam bol iz vrha kuka koji mi ide kroz preponu koleno list I zavrsava U stopalu I palcu. To me muci bas I mnogi su mi rekli da je to isijas. Sedim na poslu 8h I poceo sam da verujem da je to uzrok. E sad u zadnjih par meseci bol se prosirila na testis desni I konstantno napetost I cudnu bol u preponi. Vise je zigajuca bol I kao da me noga I boli I pece U isto vreme. Pre nastanka boli U testisu imao sam dugo osecaj svraba ispod testisa koji je trajao bas dugo sve dok nije pocelo da boli. Takodje bol nekad osetim kao I probadajuci kroz anus. Nemam problema sa stolicom I mokrenjem. Molim vas ako neko zna kome da se obratim I sta treba da se uradi od pretraga bio bih zahvalan.

    Odgovoreno: 10. 04. 2023.

Komentari na pitanje: #210476

    • igor Pavljasevic 13. 04. 2023.

      Postovani Dr. Kecojević hvala vam na odgovoru. Krenuo sam sa pretragama I uradio sam ultrazvuk mekih tkiva prepona I sve je uredno. Takodje uradio sam ultrazvuk testisa gde je nadjena epididimis cista 6,6 mm na desnom testisu. Sad da li je to strasno, ne znam I da li je to uzrok boli I blokadi u preponi ili je bol tacno od isijasa. Dobio sam da idem urologu I fizijatru. Zanima me dali postoji neki lek za taj isijas, sta vi preporucujete? Hvala jos jednom javljam se kada skupim sve nalaze. Pozdrav