Poštovani, moja majka je prije mesec i po pala i povredila rame. Na prijemu u bolnicu RTG snimak pokazuje frakturu proksimalnog okrajka istog. Postavi se viseći gips (gips je bio samo do ramena , a rame je bilo slobodno). Nakon sedam dana urađena kontrola i rečeno da se dođe na kontrolni pregled za mesec dana. Juče tj. 06.04.2023 je majka bila na kontrolnom pregledu gde nije urađen RTG snimak (ortoped je pretpostavio da je prelom saniran) i skinut je gips. Tako da je ruka sada slobodna tj. bez imobilizacije. Nakon toga sam majku odvezao u privatnu zdravstvenu ustanovu gdje je urađen RTG snimak koji šaljem u prilogu. a nalaz dr radiologije koji je uradio taj snimak je sledeći: U predelu vrata humerusa uočava se kompletna fraktura sa manjim pomerajem glave humerusa i njegovom dislokscijom u prvom redu ka napred. Potrebno se javiti ortopedu.

    Odgovoreno: 10. 04. 2023.
    • Poštovani,

      prema RTG snimku radi se u višedelnom prelom glave leve ramene kosti, sa manjim pomeranjem ulomaka. Položaj je zadovoljavajući. Nakon mesec i po dana prelom je saniran u dovoljnoj meri da se može početi sa fizikalnim lečenjem. U ovom slučaju operacija sad nije opcija.