Postovani, U poslednje vreme osecam kao neki bol na prstima stopala,malo vise na donjoj strani prstiju,a malo i na gornjoj,i to zahvata mali prst,domali i jos jedan do njega,dok palac ne. Ranije mi se pocremeno desavalo,nevezano da li hodam ili sedim,samo odjednom da me nesto zaboli tako ispod prstiju ali to i orestane,a dok hodam kao da nesto preskoci. Mozete li mi reci sta bi to moglo biti,i koje eventualno preglede da uradim? Stikle i ne nosim, ni usku obucu jer mi to smeta. Skoro sam kupila Skechers patike koje imaju ortopedski djon,malo su bile cvrste,ali sam ih razgazila. Da li je moguce da mi ne odgovara taj djon? Od prosle godine nosim i Riekerove patike sa slicnim djonom i bile su mi udobne. Sad,sta god da obujem,nesto mi smeta. Cak i kad sam izuvena,ali veca je nelagodnost dok hodam. Pocinjem da mislim da ne umym broj da izaberem,ali oduvek nosim 37, 38 kad probam mi je vece. Ili to nema veze sa obucom. Hvala.

    Odgovoreno: 10. 04. 2023.
    • Poštovana,

      prema opisu koji ste dali verovatno se radi o tzv.Mortonovom neuromu. Nakon pregleda može da se postavi konačna dijagnoza.

      Leči se blokadama u predeo nerva, fizikalni terapijama, ili u manjem broju slučajeva radi se operativno lečenje.