Dobar dan. Imam otok i bol u predelu zgloba na stopalu. Nisam se povredila, niti uganula nogu. Doktorka mi je rekla da je upala, bez ikakvih ispitivanja i bez da je uradila rendgen. Da li mozda znate od cega to dolazi tako odjednom? Hvala

    Odgovoreno: 29. 03. 2023.
    • Poštovana,

      uzrok otoka i bola, a da nije u pitanju povreda, može biti posledica proširenih vena, reumatskih oboljenja, gihta, infekcije, oštećene hrskavice skočnog zgloba...

      Trebalo bi da uradite RTG snimak skočnog zgloba ( AP i LL), i laboratorijske pretrage: KKS, SE, ŠUK, urin, ureja, mokraćna kiselina, fibrinogen, reuma faktori. Sa nalazima treba da vas pregleda ortoped i odredi terapiju ili dodatnu dijagnostiku.